На 8 август 2016 г. като пилотен проект в Индия стартира глобално животоспасяващо мобилно приложение, наречено iSOSu. Интелигентното мобилно приложение iSOSu е лично приложение за спешни случаи, разработено съвместно от българо-индийски стартиращ екип от Атлантическата дигитална мрежа (АДМ) – НПО клъстера на Атлантическия клуб в България, и Asadel Tech.
Приложението има потенциала да осигури навременна подкрепа на неограничен брой жертви в най-различни спешни или свързани с престъпността ситуации. Активира се чрез разклащане или от заключен екран. Десет различни тъч бутона предлагат опции за избор на типа на спешната ситуация, в която се намирате, като по този начин се пуска мигновен SOS сигнал. Когато се активира, сигналът се получава от други потребители, всеки от които може да бъде вашият потенциален спасител, а вашите предварително определени контакти (приятели и роднини) и съответните органи (полиция, медицинска помощ, пожарна служба и т.н.) се информират автоматично за вашата ситуация.
Веднага след като iSOSu™ бъде стартирано, приложението активира GPS-a, задната камера и микрофона на вашия мобилен телефон, с цел да бъдат направени автоматични снимки и видеоклипове на околността. След това вашето геолокационно местоположение, снимките, видеоклиповете и друга критична информация биват изпратени от приложението на планираните получатели.
Приложението може да се използва от пострадали, жертви на престъпления или свидетели, както и постфактум при разследване на престъпления и извънредни ситуации. Универсалността на приложението ви позволява да настроите вашите предпочитания по желания от Вас начин. Версиите на приложението могат да бъдат отрязвани, с цел използване само в спешни или свързани с престъпления ситуации от специфичен характер, като пътни инциденти, пожари, отвличания и отвличания на самолети, терористични атаки или по-тривиални ежедневни проблеми, с които всеки един от нас се сблъсква ежедневно.
Българската група, която стартира проекта през 2013 г., се състои от: